Az egyesületről

Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on Google+Share on FacebookEmail this to someone

A 2013 áprilisában létrejött Donát 160 Egyesület célja a magyar nyelvű közszolgálati rádiózás, kiemelten a Kolozsvári Rádió támogatása.

2014-ben az Egyesület által pályázatokon elnyert összegekből sikerült a Kolozsvári Rádió fennállásának hatvanadik évfordulója alkalmából nagyszabású rendezvénysorozatot szervezni: a telt házas rádiógálán fellépett Keresztes Ildikó és zenekara, sor került két audio CD és egy könyv bemutatójára, illetve egy kisiskolásoknak szóló alkotói versenyre is. Az Egyesület azóta is folyamatosan szervez különböző kulturális eseményeket, ezekről bővebben itt tájékozódhatnak.

2015-ben az Egyesület sikeresen pályázott a Bethlen Gábor Alapnál riportermagnókra, laptopra, fülhallgatókra és egy mobilstúdióra.

Az Egyesület médiadíját először 2015. március 22-én, az intézmény megalakulásának évfordulós ünnepségén adtuk át.
Az eddigi díjazottak:

• Gergely Zsuzsa (2015)
  • Szilágyi Szabolcs (2016)

A Donát 160 Egyesület alapító okirata (.pdf)